محل تبلیغات شما
وقتی من فهمیدم بیماری و سلامتی مسئله‌ای واقعی است نه‌ سلیقه‌ای، ناچار ازآن‌جهت که مسئول سلامت خود هستم باید حدودی را برای سلامت و بهداشت خود در نظر داشته باشم و از محدودیتهایی پیروی نمایم.مثلًا اگر معاشرت با فلان مسلول برای من احساس خطری در سلامتی‌ام داشته باشد ناچار من بایستی در روابطم با آن شخص مسلول نوعی تجدیدنظر بنمایم؛ یعنی رابطه من از نظر بهداشتی با یک نفر سالم و رابطه من از نظر بهداشتی با یک فرد مریض و مسلول نمی‌تواند یک‌جور و یکسان باشد. همچنین رابطه من با یک محیط سالم و بی‌میکروب و رابطه من با یک محیط میکروب‌زا نمی‌تواند یک‌جور باشد.
این از نظر فردی. از نظر خانواده و خاندان خودم هم همین‌طور، و از نظر جامعه هم- که من مسئول جامعه نیز هستم- باید روابطم از مسائل حقیقی پیروی نماید. اینجا از یک طرف من مسئول سلامت خود هستم و از طرف دیگر باید در راه مبارزه با این بیماری در اجتماع کوشش کنم و سلامتی در جامعه ایجاد نمایم و احیاناً اگر لازم شود خودم را و سلامتم را فدای جامعه کنم و گاهی مریضی در مقابل فعالیتهای بهداشتی من مقاومت می‌کند ولی من نباید او را در انتخاب بیماری آزاد بگذارم بلکه باید سلامتی را به او بدهم. او بعد از کسب سلامتی از من تشکر خواهد کرد و ممنون خواهد شد. در اینجا ذکر این داستان لازم است:
عاقلی بر اسب می‌آمد سوار
در دهان خفته‌ای می‌رفت مار

داستان این است که مرد عاقلی سوار اسبی بود و .

منطق مواجهه رهبری با طرح مدیریت مصرف سوخت

منطقِ حمایت رهبر انقلاب از یک تصمیم اقتصادی

کار مردم نیست کار اشرار است

یک ,جامعه ,سلامتی ,رابطه ,سلامت ,بیماری ,از نظر ,با یک ,رابطه من ,و از ,مسئول سلامت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

۩۞۩ فریادهای سوخته ۩۞۩ Dalia's page ♤~BUNGOU_STRAY_DOGS~♤ Dana's site unapilti مرجع ماشین آلات صنایع چوب del shekaste ✘دنیــ ـ ـ ـای جـــــذب✘ ادبیات فارسی الماس